Bydlení

Dýchejme ve svém bytě zdravě

Není nic nového, že částice polétavého prachu, různých chemikálií a jiných nečistot znečišťují vzduch, který máme k disposici pro dýchání. I když se zdá, že vzduch kolem nás je čistý, není tomu tak. Hygienická pracoviště již zcela otevřeně o tomto problému mluví a vydává různá opatření, jak se chránit před tímto problémem. Mnoho lidí si myslí, že jejich dům je čistý, protože je pravidelně uklízen a udržován. Vůbec je nenapadne, co všechno může udělat ze vzduchu, který koluje v našem obydlí, jed. I sebelépe uklizená domácnost má mnoho zdrojů, které vzduch otravují.

znečištění klimatu

Jsou to zejména

1/ chemické výpary z nábytku a umělých hmot, které jsou v bytě použity

2/ spory plísní, které vznikají ve vlhkých prostorách domu

3/ bakterie, které doneseme zvenku

4/ viry, které víří vzduchem

5/ prachové částice, vířící se pohybem obyvatel

6/ smogové částice zvenku

Používání klimatizace, vaření na plynovém sporáku, textilie z umělých vláken, televize, monitory, mobily a mnoho dalších způsobuje, že vzduch v našich obydlích je plný výše popsaných škodlivin.
letecký pohled na new york city

Důsledky nezdravého vzduchu

Vdechování takto nevhodně upraveného vzduchu v našem bytě nebo domě způsobuje mnoho nepříjemných zdravotních důsledků. Odborníci se v poslední době shodují na tom, že pokud dýcháme takový vzduch často, zkracujeme si život v řádu i o několik let. Potíže s bolestí hlavy, chronickou nespavostí, alergiemi, chronickou únavou zná mnoho z nás. Málokdo ale ví, že na vině je právě znečištěný vzduch kolem nás.

Jak z toho ven?

Odborníci sdělují, že ve vzduchu by se měly vyskytovat anionty, které vzduch ozdravují. Ty se nejvíce vyskytují v lese, u moře, u tekoucí vody a na horách. Kde ale brát tolik času, abychom mohli trávit svůj čas zejména v těchto lokalitách, abychom vyčistili svůj organismus? Jako náhražku můžeme zakoupit mnoho druhů ionizátorů, které nabízejí odborné prodejny. Umístěním tohoto přístroje do bytu pak zčásti problém vyřešíme.

Dýchejme ve svém bytě zdravě
4 (80%)4