Bydlení

Dýchejme ve svém bytě zdravě

Není nic nového, že částice polétavého prachu, různých chemikálií a jiných nečistot znečišťují vzduch, který máme k disposici pro dýchání. I když se zdá, že vzduch kolem nás je čistý, není tomu tak. Hygienická pracoviště již zcela otevřeně o tomto problému mluví a vydává různá opatření, jak se chránit před tímto problémem. Mnoho lidí si myslí, že jejich dům je čistý, protože je pravidelně uklízen a udržován. Vůbec je nenapadne, co všechno může udělat ze vzduchu, který koluje v našem obydlí, jed. I sebelépe uklizená domácnost má mnoho zdrojů, které vzduch otravují.

znečištění klimatu

Jsou to zejména

1/ chemické výpary z nábytku a umělých hmot, které jsou v bytě použity

2/ spory plísní, které vznikají ve vlhkých prostorách domu

3/ bakterie, které doneseme zvenku

4/ viry, které víří vzduchem

5/ prachové částice, vířící se pohybem obyvatel

6/ smogové částice zvenku

Používání klimatizace, vaření na plynovém sporáku, textilie z umělých vláken, televize, monitory, mobily a mnoho dalších způsobuje, že vzduch v našich obydlích je plný výše popsaných škodlivin.
letecký pohled na new york city

Důsledky nezdravého vzduchu

Vdechování takto nevhodně upraveného vzduchu v našem bytě nebo domě způsobuje mnoho nepříjemných zdravotních důsledků. Odborníci se v poslední době shodují na tom, že pokud dýcháme takový vzduch často, zkracujeme si život v řádu i o několik let. Potíže s bolestí hlavy, chronickou nespavostí, alergiemi, chronickou únavou zná mnoho z nás. Málokdo ale ví, že na vině je právě znečištěný vzduch kolem nás.

Jak z toho ven?

Odborníci sdělují, že ve vzduchu by se měly vyskytovat anionty, které vzduch ozdravují. Ty se nejvíce vyskytují v lese, u moře, u tekoucí vody a na horách. Kde ale brát tolik času, abychom mohli trávit svůj čas zejména v těchto lokalitách, abychom vyčistili svůj organismus? Jako náhražku můžeme zakoupit mnoho druhů ionizátorů, které nabízejí odborné prodejny. Umístěním tohoto přístroje do bytu pak zčásti problém vyřešíme.