Bydlení

Vytvořte si příjemné prostředí nejen v létě

Klima naší krajiny se podstatně mění. Už mnohdy máte pocit, že se nenacházíte v mírném podnebném pásu, ale v pásu subtropickém. Je to tak? V létě neuvěřitelně silně pronikají sluneční paprsky do každého koutu a neúprosně ničí nejen floru, ale i faunu, jejíž součástí je i člověk!

Čím dál víc člověk vyhledává stín http://ghsystem.cz/stinici-technika/ a vodu. Zvláště pak v letních měsících. Musí se bránit žhnoucím slunečním paprskům, jinak by lekl vysušením! Světlé typy člověka trpí snad nejvíce. A přitom chodíte do práce a musíte vydat nějaký výkon. Ale to vedro je leckdy tak neúnosné!

tma, žaluzie

Není divu, že vyhledáváte možnosti, jak se i v běžných pracovních dnech chránit před teplem a přímým světlem, které Slunce vydává. Naštěstí je možností dost.

·        Venkovní žaluzie. Ty jsou výborné pro stínění a větrání zároveň! Nakonec nemusíte mnohdy pořizovat ani klimatizaci, protože zastíněním nevzniká tolik tepla v místnostech. A víme moc dobře, že při špatném nastavení klimatizace si můžete uhnat i pěknou angínu, nebo nachlazení. A kromě toho si chráníte i své soukromí, když si večer rozsvítíte. Zabráníte okolním zvědavcům v pozorování Vaší domácnosti zvenčí!

·        Venkovní rolety. Ty jsou zase ještě víceúčelové, protože kromě zastínění plní funkci bezpečnosti, protože zabrání lapkům vniknout oknem do objektu. A také funkci ochrannou, protože dokážou ochránit okna a okenní rámy před nepřízní počasí. Takže, nejen v létě jsou tyto rolety potřebné.

·        Zdobné látkové rolety. Ty dokážou zpříjemnit domácí prostředí dokonale, a přitom poskytují útočiště před slunečními paprsky.

·        Rámy se síťkami proti hmyzu zase dokážou ochránit před obtížnými mouchami, nebo komáry. A kdo nemá rád pavouky, pak i před těmi. Přidáním těchto sítěk do oken se zbavíte i těchto nepříjemných zážitků, kdy Vám moucha usedá na jídlo, nebo si komár pochutnává přímo na Vás.

·        A pokud si chcete posedět venku, pak nesmí chybětmarkýzy, které dokážou ochránit nejen před slunečními paprsky, ale také před májovým deštíkem.
Vidíte, že možností máte mnoho. A nemusí se odehrávat jenom léto!

žaluzie, okno